03.09.2020/11:53

Biedronka zapłaciła 624 mln zł podatku CIT za 2019 r.

Jeronimo Martins Polska awansowało w rankingu największych płatników podatku dochodowego od przedsiębiorstw. Obecnie właściciel sieci Biedronka wpłaca do budżetu państwa więcej niż chociażby PZU i PGNiG – donosi businessinsider.com.pl.

Jeronimo Martins Polska znalazło się na 7 miejscu spośród podatników CIT w 2019 roku. Więcej niż Biedronka płacą tylko: PKO BP (największy płatnik), ING, Santander, Bank Polska Kasa Opieki, PKN Orlen i KGHM. W TOP10 Biedronka prześcignęła natomiast PZU, PGE i PGNiG.

Co więcej, właściciel Biedronki znalazł się na drugim miejscu pod względem wzrostu wpłat do budżetu rok do roku. Podatek należny Jeronimo Martins Polska wyniósł 624 mln zł, czyli o 113 mln zł więcej rok do roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wywalić 03.09.2020

    Pokażcie mi taka firmę w Niemczech która ma takie zyski ? Wszystko kosztem wyzysku Polaków ! Pensja na kasie 2tys na rękę

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także