10.08.2020/10:14

Biedronka zaskoczona potężną karą nałożoną przez UOKiK: Niskie ceny to dla nas priorytet! Będziemy się odwoływać!

Przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć sklepów Biedronka „z zaskoczeniem przyjęli decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o ukaraniu sieci karą 115 mln zł. Podkreślają, że uważają ją za niezasłużoną i nieuczciwą w obliczu naszego zaangażowania firmy i konsekwentnej polityki niskich cen dla klientów”. „Te wartości zawsze w ostatnich 25 latach były kluczowe dla Biedronki i nadal takie pozostają, także w trudnych i bezprecedensowych czasach pandemii” - piszą w oświadczeniu przedstawiciele sieci Biedronka.

Jak podkreśla w swoim stanowisku spółka Jeronimo Martins Polska „naszą misję realizujemy nie tylko w polityce niskich cen, którą kierujemy się we wszystkich działaniach, ale także w konsekwentnym doskonaleniu procesów operacyjnych, z czytelną prezentacją cen włącznie. Dlatego też zdecydowanie nie zgadzamy się z decyzją UOKiK i będąc przekonanymi co do naszych argumentów, nie mamy innego wyjścia niż złożyć odwołanie od tej decyzji do właściwego sądu.”

„Od 25 lat aktywnie budujemy rynek detaliczny w Polsce i wraz z polskimi dostawcami, którzy rozwijają się razem z nami, codziennie dostarczamy naszym klientom produkty wysokiej jakości w niskich cenach, tworząc wartość dla polskich rodzin i rodzimej gospodarki. Dzięki Biedronce Polska posiada jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków handlu detalicznego i jedne z najniższych cen żywności w Europie.”

„W okresie od 2017 r. do lipca 2020 r. polskie rodziny zaoszczędziły ponad 17 mld zł dzięki akcjom promocyjnym w sieci Biedronka. A w samym tylko okresie pandemii, od marca do lipca 2020 r., oszczędności te wyniosły 2,4 mld zł.”

Jak operator tłumaczy problemy z różnicami cen między półką a sklepową kasą? „Biorąc pod uwagę skalę działalności naszej sieci – ponad 3 tys. sklepów, blisko 70 tys. pracowników, ponad 4 mld odwiedzin klientów w okresie od 2017 r. do lipca 2020 r. – nie możemy wykluczyć indywidualnych przypadków, w których niezamierzony błąd ludzki doprowadził do braku ceny lub braku jej natychmiastowej aktualizacji. W trosce o naszych klientów podjęliśmy zdecydowane, znacznie wykraczające poza rynkowe standardy, działania mające na celu ograniczenie liczby tego typu przypadkowych błędów. Już teraz widzimy pozytywne efekty wdrażanych rozwiązań.”

„Podkreślamy jednocześnie, że decyzja UOKiK nie zagrozi naszej strategii dostarczania klientom towarów wysokiej jakości w codziennie niskich cenach, a tym samym wspierania polskich rodzin oraz polskich producentów i dostawców, szczególnie w obecnych trudnych czasach” – podsumowują przedstawiciele sieci Biedronka.  

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Justyna 11.08.2020

  A co ma polityka "niskich" cen do ich zakłamywania? Taka ogromna sieć ma możliwości i gotowe rozwiązania na rynku żeby technologicznie nie robić takich "pomyłek". To nie jest mały osiedlowy sklepik gdzie muszą wszystko ręcznie robić bo nie stać ich na jakieś rozwiązania, ale widocznie to bardziej im się opłaca.

 • HUK 10.08.2020

  Polityka niskich cen dożyna POLSKIE , małe zakłady produkcyjne, które padają jak muchy. To nie mali producenci rosną, a Biedronka.

 • JNa 10.08.2020

  Hipokryzja pierwszej wody. I wszystko w temacie.

 • Konsument 10.08.2020

  Kara jak najbardziej słuszna. Nie pamiętam wizyty w sklepie Biedronka, w trakcie której obyło się bez problemów z cenami. To powód dla którego przestałem robić tam zakupy.

 • Amman 10.08.2020

  Ale się uśmiałem. Biedronka jedyne, co zrobi, to zmieni sposób prowadzenia tego procederu. Nowy sposób będzie wymagał znów jakiegokolwiek udokumentowania, śledztwa i wyroku. Będzie zatem czas, żeby zarobić. Kara i tak jest niewspółmierna do skali.

 • mama krzysia 10.08.2020

  Kara jak najbardziej słuszna. Takiego "burdelu" jak w biedronce chyba nie ma nigdzie. Może w końcu wezmą się za to.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także