10.08.2020/10:14

Biedronka zaskoczona potężną karą nałożoną przez UOKiK: Niskie ceny to dla nas priorytet! Będziemy się odwoływać!

Przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć sklepów Biedronka „z zaskoczeniem przyjęli decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o ukaraniu sieci karą 115 mln zł. Podkreślają, że uważają ją za niezasłużoną i nieuczciwą w obliczu naszego zaangażowania firmy i konsekwentnej polityki niskich cen dla klientów”. „Te wartości zawsze w ostatnich 25 latach były kluczowe dla Biedronki i nadal takie pozostają, także w trudnych i bezprecedensowych czasach pandemii” - piszą w oświadczeniu przedstawiciele sieci Biedronka.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Justyna 11.08.2020

  A co ma polityka "niskich" cen do ich zakłamywania? Taka ogromna sieć ma możliwości i gotowe rozwiązania na rynku żeby technologicznie nie robić takich "pomyłek". To nie jest mały osiedlowy sklepik gdzie muszą wszystko ręcznie robić bo nie stać ich na jakieś rozwiązania, ale widocznie to bardziej im się opłaca.

 • HUK 10.08.2020

  Polityka niskich cen dożyna POLSKIE , małe zakłady produkcyjne, które padają jak muchy. To nie mali producenci rosną, a Biedronka.

 • JNa 10.08.2020

  Hipokryzja pierwszej wody. I wszystko w temacie.

 • Konsument 10.08.2020

  Kara jak najbardziej słuszna. Nie pamiętam wizyty w sklepie Biedronka, w trakcie której obyło się bez problemów z cenami. To powód dla którego przestałem robić tam zakupy.

 • Amman 10.08.2020

  Ale się uśmiałem. Biedronka jedyne, co zrobi, to zmieni sposób prowadzenia tego procederu. Nowy sposób będzie wymagał znów jakiegokolwiek udokumentowania, śledztwa i wyroku. Będzie zatem czas, żeby zarobić. Kara i tak jest niewspółmierna do skali.

 • mama krzysia 10.08.2020

  Kara jak najbardziej słuszna. Takiego "burdelu" jak w biedronce chyba nie ma nigdzie. Może w końcu wezmą się za to.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także