26.04.2019/10:31

Biedronka ze spadkiem sprzedaży LFL w I kw. br. Winna Wielkanoc i zakaz handlu

Do 2,9 mld euro wzrosły w I kw. 2019 przychody sieci Biedronka. Oznacza to wzrost o 2 proc. (w walucie krajowej). Jednocześnie sprzedaż LFL największego detalisty w Polsce spadła o 1,1 proc., na co w dużej mierze miało wpływ przesunięcie terminu Świąt Wielkanocnych oraz zmniejszenie o 7 liczby niedziel handlowych w kalendarzu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • czas się poprawić na lepsze... 29.04.2019

  Biedronka ma największy wśród dyskontów odsetek produktów śmieciowych - czyli nadających się najlepiej zaraz po zakupie do wyrzucenia na śmieci. Dlaczego przy tych paskudnych i sklepach gdzie sprzedają najwięcej produktów śmieciowych nie stoją takie wielkie kontenery - aby można było tam wrzucać produkty śmieciowe zakupione przez nadal ogłupionych ludzi zaraz po zakupie... Zarazem niech Lidl, Aldi czyli pozostałe dyskonty i inne większe sklepy nie kombinują aby pogarszać swój asortyment na gorszy - lepiej zawsze poprawiać i ograniczać ilość wszelkich szkodliwych dodatków - inaczej ludzie jak zmądrzeją przestaną tam prawie wszystko kupować...

 • Alojzy 28.04.2019

  Ludzie tam już nie chcą chodzić. Idźmy do polskich sklepów lokalnych małych jakiś pss, Gs itp. nauczmy się budować kapitał narodowy. Wyzbyjmy się tej służebności kupowania tylko w zachodniej sieci.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.