03.12.2020/11:32

Biedronka zmienia zasady gry na rynku. Sieć przyspiesza wycofanie jaj klatkowych z oferty, to oznacza potężną zmianę dla producentów

Dotychczas ze sprzedaży jaj klatkowych zrezygnowało kilka dużych sieci handlowych, jednak to decyzja Biedronki – największego w Polsce detalisty – radykalnie wpłynie na cały rynek produkcji i dystrybucji jaj w Polsce i oznacza początek dużych zmian w strategiach producentów, którzy muszą przestawić swój model biznesowy na bardziej przyjazny dla zwierząt. Operator zapowiedział przyspieszenie o cztery lata zapowiedzianego wcześniej na 2025 r. procesu rezygnacji ze sprzedaży pod marką własną popularnych jaj trójek.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Amman 03.12.2020

    A to ci niespodziewajka. Nic, tylko chwalić! Już od jakiegoś czasu widać było dysproporcję chociażby w promowaniu jaj z chowu nieklatkowego między Biedronką a Lidlem, ale teraz rzucili rękawicę do walki (w wielu aspektach).

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także