26.09.2018/13:11

Biedronka zwiększyła w ciągu dwóch lat liczbę certyfikowanych ryb świeżych o 300 proc.

Organizacja MSC (Marine Stewardship Council) doceniła zaangażowanie Biedronki w działania promujące zrównoważone rybołówstwo, przyznając sieci specjalne „Wyróżnienie MSC 2018”. Wręczono je 25 września br., w czasie międzynarodowej konferencji „Zrównoważone rybołówstwo i certyfikacja produktów rybnych w Europie Centralnej: dobre praktyki, szanse, wyzwania”.

W trakcie konferencji w sesji poświęconej globalnemu rynkowi certyfikowanych produktów wystąpiła Marzena Urbaniak, odpowiedzialna za jakość produktów świeżych w Biedronce.

– Odkąd w 2016 r. Biedronka wprowadziła do swej oferty produkty MSC ich asortyment powiększył się wielokrotnie i liczy już ponad 20 różnych ryb i owoców morza. Oznacza to, że w ciągu dwóch lat liczba dostępnych w sieci certyfikowanych ryb świeżych wzrosła o 300 proc., a ryb przetworzonych o 120 proc. Ponad dwukrotnie zwiększyła się również liczba dostawców odpowiadających standardom łańcucha dostaw MSC. Potwierdza to, że Biedronka w realny sposób wpływa na zmianę świadomości klientów i propagowanie idei zrównoważonego rolnictwa. Zamierzamy nadal rozwijać ofertę MSC w oparciu o produkty marki własnej Marinero – mówi Marzena Urbaniak.

Biedronka jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce, wprowadziła certyfikat MSC na produktach marki własnej w kategorii produktów świeżych w opakowaniach MAP. Aktualnie w stałej ofercie dostępna jest m.in. polędwica z dorsza atlantyckiego Marinero w cenie 4,99 zł/100g. Asortyment ze znakiem MSC obejmuje ryby świeże, mrożone, przetworzone oraz konserwy rybne.

Sieć Biedronka prowadzi również politykę zakupową zrównoważonego rybołówstwa, która zakłada m.in. pozyskiwanie produktów ze zrównoważonych źródeł, różnorodność oraz poszanowanie zagrożonych gatunków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.