04.11.2020/17:02

Bielenda Kosmetyki ma wsparcie funduszu przy zakupie marek Dermika i Soraya

Innova Capital kupi część udziałów w spółce Bielenda Kosmetyki od obecnych właścicieli oraz wesprze firmę w sfinansowaniu transakcji nabycia polskiego portfela marek kosmetycznych od Orkla Group – poinformował fundusz w komunikacie. 

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). „Współpraca z jedną z najbardziej uznanych i najszybciej rosnących polskich firm kosmetycznych, jaką jest Bielenda Kosmetyki, przy procesie przejęcia marek Soraya i Dermika jest dla nas niewątpliwie powodem do satysfakcji. Wszystkie brandy grupy Bielenda mają świetne perspektywy, a transakcja cementuje pozycję Bielendy jako jednego z wiodących pomiotów polskiego rynku kosmetycznego" - powiedział senior partner w Innova Capital Leszek Muzyczyszyn.

Cytowany w komunikacie prezes Bielenda Kosmetyki Marek Bielenda dodał z kolei, że obecna akwizycja wpłynie na przyspieszenie wzrostu wartości firmy. 

„Jesteśmy jednym z najpoważniejszych polskich graczy na rynku beauty w Polsce, a obecny ruch niewątpliwie wzmocni naszą pozycję, nie tylko pod kątem skali działania i udziałów rynkowych, ale również efektywności operacyjnej grupy" – zaznaczył. 

Bielenda Kosmetyki to jedna z wiodących firm na polskim rynku kosmetycznym, plasująca się na wysokim miejscu wśród rodzimych producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Po włączeniu do swojego portfela dwóch rozpoznawalnych wśród konsumentów marek Orkla Group - Soraya i Dermika - Bielenda jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję w tym segmencie rynku. Konsolidacja umożliwi stworzenie wiodącej grupy kosmetycznej na polskim rynku, dobrze zdywersyfikowanej pod kątem docelowych grup klientów, kanałów sprzedaży i segmentów cenowych. Połączona grupa wygeneruje łączne przychody powyżej 200 mln zł rocznie, ze znacznym potencjałem dalszego dynamicznego wzrostu w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Innova Capital jest jednym z wiodących funduszy private equity w Europie Środkowej inwestujących w spółki, należące do segmentu średnich przedsiębiorstw. Od początku prowadzenia swojej działalności - od roku 1994 - do chwili obecnej fundusz zainwestował blisko ok. 900 mln euro w ponad 50 spółek prowadzących działalność w 10 krajach regionu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • s83 10.12.2020

    Pytanie, czy firma jest wolna od testów na zwierzętach?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także