04.11.2016/14:13

Bill O'Neill nowym prezesem Tesco na Europę Centralną

Bill O'Neill zastąpił Davida Morrisa na stanowisku prezesa Tesco w regionie Europy Centralnej - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Zmiana w fotelu szefa firmy na rynki Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier nastąpiła w październiku.

Przypomnijmy, David Morris kierował biznesem Tesco w Europie Centralnej od marca 2015 r., a więc od momentu, gdy firma zdecydowała się na centralizację zarządzania w regionie. To właśnie wtedy po 20 latach pracy w Tesco, w tym dziewięciu ostatnich na stanowisku prezesa, pożegnał się z firmą Ryszard Tomaszewski, a dyrektorem zarządzającym Tesco w Polsce został Adam Manikowski.

Bill O'Neill od czerwca 2015 r. sprawował stanowisko prezesa w tureckim oddziale Tesco. Wcześniej podobną funkcję pełnił w oddziale japońskim. O'Neill z siecią Tesco związany jest od 2003 r. Karierę w firmie rozpoczął w 2003 r., od zarządzania przejętą właśnie w tamtym roku przez Tesco siecią sklepów convenience One Stop.

Sieć Tesco zarządza ok. 1000 sklepów w Europie Centralnej, w tym Polsce siecią ok. 450 hiper- i supermarketów. Na Słowacji działa ponad 150 placówek Tesco, a na rynkach czeskim i węgierskim po około 200.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Lewak-Patriota :) 06.11.2016

    Good News! Bill znany jest z tego, że zamyka biznesy Tesco w kolejnych krajach - Japonii, Turcji... Czyżby przyszedł czas na CE? :)
    Jeżeli połączymy kilka faktów, które miały niedawno miejsce w strukturach Tesco oraz F&F to jest bardzo prawdopodobne. Pytanie tylko komu, lub ilu podmiotą Tesco CE zostanie sprzedane. Może wtedy wszystko wróci do normy i handel bez zbędnej biurokracji wróci pod dach hal Tesco?

  • ĆWOK 04.11.2016

    Z czego się cieszy ten buc /?? PIS MU COŚ JUŻ DAŁ ??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.