18.12.2021/09:08

Bio Planet zadebiutuje w poniedziałek na głównym parkiecie GPW

20 grudnia na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zacznie być notowana spółka Bio Planet. Do tej pory spółka była obecna na rynku NewConnect.

Do obrotu trafi 1.993.000 akcji serii A, 507.000 akcji serii B, 300.000 akcji serii C, a także 200.000 praw do akcji serii D.

W listopadzie Bio Planet pozyskało 5,6 mln zł w ramach emisji akcji, w której udział wziął m.in. znany piłkarz Grzegorz Krychowiak. Firma futbolisty GK4 Food zdecydowała się na przejęcia 10 proc. akcji Bio Planet. Z kolei w ramach emisji akcji wszystkie swoje udziały w Bio Planet sprzedała Organic Farma Zdrowia, również notowana na giełdzie w Warszawie.

Bio Planet to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją żywności ekologicznej do indywidualnych sklepów, sieci handlowych, hurtowni oraz odbiorców z rynku HoReCa. Firma od 2006 roku oferuje certyfikowane produkty ekologiczne. W swojej ofercie posiada ok. 7 tys. produktów.

Firma dostarcza do sklepów z żywnością ekologiczną w całej Polsce produkty pod marką własną Bio Planet, a także dystrybuuje wyroby bio znanych producentów, m.in. Alce Nero, Amylon, Bio Planete, Bio Food, Cocoa, Cocomi, Dary Natury, Lebensbaum, Limeko, Natumi, Sobbeke, Terrasana, Vivani, Wasąg czy Zwergenwiese.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • elo 19.12.2021

    jaka produkcja ??? czego producent ???

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także