17.02.2017/10:11

Biskupi apelują: należy ograniczyć spożycie alkoholu

Polska jest bardziej „browarna”, niż solidarna – ubolewa bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konfederacji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. I sugeruje, że powinno się prowadzić działania zmierzające do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

Zdaniem biskupów, nadużywanie alkoholu w Polsce jest przerażające i grozi wielką narodową katastrofą. „Stajemy się coraz bardziej wyznawcami proalkoholowej mentalności” – mówi bp Tadeusz Bronakowski. Zdaniem przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości „nie trzeba bać się potężnego alkoholowego lobby, ale też nie można biernie przyglądać się zjawisku nadużywania alkoholu zwłaszcza wśród polskich rodzin”.

Problem ten zostanie poruszony podczas Narodowego Kongresu Trzeźwości, którego celem jest ograniczenie spożycia alkoholu oraz promocja trzeźwości i abstynencji. Wydarzenie poprzedzi konferencja w Sejmie pt. „Odpowiedzialność posłów i senatorów, rządu i samorządów za trzeźwość Narodu” z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli rządu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.