02.06.2017/15:29

Bisnode Polska: Polskie firmy najgorszymi płatnikami w Europie

Według danych z raportu "Barometr płatności firm na świecie 2017", przygotowanego przez Bisnode Polska, polscy przedsiębiorcy znajdują się na "szarym końcu Europy" pod względem kwoty zaległości firm wobec kontrahentów i banków. W przypadku 12% faktur opóźnienie płatności na koniec 2016 r. przekroczyło 120 dni. Suma zaległości polskich przedsiębiorców przekroczyła w 2016 r. 19 mld zł – wynika z danych przekazanych przez BIG InfoMonitor. W Europie najrzetelniejszymi unijnymi płatnikami są Duńczycy. Najmniej rzetelnymi – firmy z Portugalii.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Stef 02.06.2020

    Nie wiem jak za granica ale w naszym kraju postępowania egzekucyjne są w większości bezskuteczne; można poczytać opinie wierzycieli o nieskuteczności komorników: (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum) a tak naprawdę to nie wina komorników ale realiów - prawa. Przedsiębiorcy wiedzą, ze można mieć komornika na karku a firmę dalej prowadzić i dlatego nie płacą.

  • radca 05.06.2017

    Jak dłużnik nie płaci, to nie ma na co czekać tylko walić pozew o zapłatę przez www.sadinternetowy.pl

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.