24.03.2020/08:18

Biznes wspiera walkę z epidemią. Wśród darczyńców detaliści i branża spożywcza

Działające w Polsce przedsiębiorstwa państwowe i prywatne wspierają walkę z koronawirusem. Łącznie firmy przeznaczyły już na ten cel 92,1 mln zł. Znaczący udział w tej kwocie mają sieci detaliczne i producenci żywności i napojów – informuje Business Insider Polska.

Nie licząc fundacji, największym darczyńcą biznesowym jest Polpharma, która przeznaczy 7 mln zł na zakup 100 respiratorów. Wśród liderów są państwowe molochy: PKN Orlen z 6 mln na wsparcie szpitali, produkcję płynów do dezynfekcji i wsparcie służb granicznych. Znaczne kwoty wsparcia zadeklarowały PZU (6 mln), Lotos (5 mln) i PGNiG (4 mln).

Jednym z pierwszych i największych darczyńców jest spółka Żabka Polska, która przekazała 4,5 mln zł jako wsparcie dla instytucji odgrywających „strategiczną rolę w rozwiązywaniu problemów, które dotyczą nas wszystkich”. To największe po Polpharmie wsparcie ze strony firmy prywatnej.

Sieć Agata Meble zadeklarowała 1 mln zł, Van Pur 2 mln zł, Oshee 0,5 mln zł.

Czytaj więcej na stronie businessinsider.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.