15.10.2019/14:56

Blik będzie współpracował z Mastercard. Klienci zapłacą zbliżeniowo także za granicą

Już niebawem w systemie Blik pojawi się możliwość płatności zbliżeniowej. Ta opcja będzie dostępna zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Polski Standard Płatności (operator Blika) oraz Mastercard zapowiedziały wprowadzenie tego rozwiązania już pod koniec zeszłego roku. Dzięki temu użytkownicy będą mogli płacić bezstykowo zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki czemu Blik stanie się globalną metodą płatności, ponieważ będzie akceptowalny we wszystkich tych urządzeniach, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard.

Cała operacja będzie możliwa dzięki usłudze Mastercard Digital Enablement Service. Płatności będą uwierzytelniane bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który korzysta z Blika. Na razie nie znamy dokładnej daty udostępniania zbliżeniowej płatności blikiem, ale obie strony podają, że ma to się stać w ciągu dwóch najbliższych kwartałów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.