05.07.2018/00:21

Błyskawiczna decyzja UOKiK ws. sieci E.Leclerc i Frac

Tylko nieco ponad miesiąc potrzebował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, aby przeprowadzić postępowanie antymonopolowe i wydać zgodę na koncentrację polegającą na "włączeniu do Ruchu Leclerc spółek Frac Handel i Auto-Market poprzez zawarcie z Galec długoterminowej umowy o współpracy"

Przypomnijmy, że należąca do Grupy E.Leclerc spółka Galec złożyła wniosek o stosowną zgodę 29 maja. UOKiK wydał pozytywną decyzję 3 lipca.

Wcześniej grupa E.Leclerc podpisała list intencyjny z siecią Frac w sprawie współpracy na polskim rynku. Partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci.

Jak informuje UOKiK koncentracja polega na włączeniu spółek Frac Handel i Auto-Market do Grupy Leclerc poprzez zawarcie z firmą Galec długoterminowej umowy o współpracy, co – jak wskazuje Urząd - stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów.

Grupa E.Leclerc osiągnęła w 2017 roku obroty na poziomie 2,8 mld złotych. Obecnie pod szyldem marki funkcjonuje ok. sklepów w 44 miejscowościach, na terenie 15 województw.

Z kolei Frac liczy 20 sklepów w formacie tradycyjnym i wielkopowierzchniowym, działających na terenie województw podkarpackiego i mazowieckiego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.