25.01.2018/10:50

"Bo to mleko jest jutrzejsze". Zobacz autentyczną księgę skarg i zażaleń z czasów PRL!

Natrafiliśmy w naszych archiwach na autentyczne wpisy do Książek Skarg i Zażaleń, które w czasach PRL stanowiły obowiązkowe wyposażenie sklepów PSS "Społem". Służyły do zbierania opinii klientów o pracy sklepu i były oficjalnymi dokumentami, stanowiącymi – przynajmniej teoretycznie – podstawę do oceny pracy sklepu. Dzisiaj stanowią bezcenną ilustrację realiów polskiego handlu detalicznego u schyłku Polski Ludowej. Młodsi Czytelnicy mogą nie zrozumieć sensu niektórych wpisów i ich kontekstu – w takim wypadku powinni się skonsultować ze starszymi znajomymi lub rodziną.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Wuwu 15.06.2021

  A owszem w PRL 3 maja sklepy były otwarte, a za wywieszenie flagi w ten dzień to nawet mandat można było dostać. Za to 22 lipca można było świętować

 • nick 13.05.2021

  To z mlekiem to niezły ale żart - 3 maja otwarty sklep?!

 • Sprzedawca ze Społem 21.06.2020

  Serio. Bardzo dziękuję. Normalnie nastrój mi się poprawił. Szkoda, że dzisiaj nie ma takich książek. Ciekawe co dzisiaj byśmy w nich pisali :-)

 • Marek 01.02.2018

  Cudowne , chcę więcej ☺

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.