07.12.2018/12:12

Bogusław Kowalski, Graal: Wzrost kosztów mobilizuje nas do szukania oszczędności [WIDEO]

Rosnące koszty surowców, energii i pracy przełożą się na wzrosty cen produktów spożywczych w przyszłym roku - zapowiada w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Bogusław Kowalski, prezes spółki Graal.

Jak tłumaczy Kowalski, przy skali produkcji jaką ma Graal - a jest to 700 tys. konserw dziennie, czyli 17 mln konserw miesięcznie - firmie udaje się rozkładać koszty stałe, co wpływa korzystnie na cenę wyrobów producenta ryb. Jednocześnie jednak spółka szuka oszczędności "w tysiącach miejsc".

- Oczywiście w przyszłym roku, kiedy ceny energii i koszty płac wzrosną, będzie problem. To są koszty, które mają wpływ na inne koszty. Każdemu naszemu usługodawcy też ceny będą rosły, czyli generalnie koszty produkcji wzrosną, więc trzeba będzie to przełożyć na rynek - zapowiada Kowalski, zaznaczając zarazem, że trzeba będzie "uważać na to, żeby nie przekroczyć granicy popytu, żeby konsument nie przerzucił się na inny wyrób, niekoniecznie z branży rybnej". - To jest dla nas wyzwanie - podkreśla prezes Graala.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • januszex 10.12.2018

    a gdzie wąs, panie prezesie? :-(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.