05.10.2018/15:53

Bonduelle ze wzrostem przychodów

Francuski gigant przetwórczy w roku finansowym 2017/2018, który skończył się dla niego 30 czerwca 2018 roku, zanotował przychody w wysokości 2,77 mln euro. To wzrost o ponad 21 procent.

Wynik operacyjny również wzrósł do rekordowego poziomu i wyniósł 14,2 proc. To m.in. efekt dobrych wyników przejętej przez Bonduelle firmy Ready Pac Food, obecnie pod nazwą Bonduelle Fresh Americas. Rdzeń biznesu, czyli przetwórstwo warzyw, przyniosło firmie wzrost przychodów operacyjnych o 6,4 proc.

Jeżeli chodzi o udział w obrocie poszczególnych regionów to rynki europejskie stanowiły prawie połowę całkowitej sprzedaży – 46,5 proc.(wzrost o 1 proc. w stosunku do poprzedniego roku rozliczeniowego). Zdaniem przedstawicieli Bonduelle było to możliwe dzięki innowacyjnym produktom  wprowadzonym pod markami Bonduelle i Cassergain (szczególnie Légumiô i VeggissiMmm!). Swoje zrobiły także korzystne warunki pogodowe, ponieważ ograniczyły one niedobór produktów na części rynków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.