03.05.2020/08:47

Boom na rynku on-line daje zarobić najbogatszym

Epidemia koronawirusa przyspiesza wzrost majątków najbogatszych Amerykanów. Rekordzistą jest szef Amazona Jeff Bezos - podaje gazeta.pl.

Jeszcze miesiąc temu nie było tak różowo - według indeksu Bloomberga majątki 500 najbogatszych ludzi skurczyły się w związku epidemią koronawirusa. Jednak wszystko wskazuje na to, że koniunktura się odwróciła.

Od początku roku majątek szefa Amazona Jeffa Bezosa, dzięki boomowi na rynku sprzedaży internetowej, wzrósł aż o 32 mld dol. do 145 mld dol. Ile to jest 145 mld dol.? To około 605 mld zł, a więc szef Amazona Jeff Bezos więcej o jakieś 170 mld zł więcej, niż wynosi tegoroczny budżet Polski - pisze gazeta.pl. 

Nie tylko Amazon zarobił dużo w czasach epidemii. Majątek szefa Tesli wzrósł np. od początku roku o 10 mld dol., a Steve'a Ballmera, byłego szefa Microsoftu, o 4 mld. W sumie 400 najbogatszych Amerykanów ma już tyle, ile 64 proc. najuboższej części amerykańskiego społeczeństwa - czytamy na gazeta.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marek53w 03.05.2020

    I bardzo dobrze! Niech zarabiają skoro potrafią...:)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.