02.11.2020/08:39

Boris Johnson zamyka pozaspożywcze sklepy na terenie Anglii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w sobotę wieczorem drugi lockdown na terenie Anglii. Zamknięte zostaną wszystkie restauracje, bary i puby, jak również sklepy - z wyjątkiem tych, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność.

Decyzja brytyjskiego rządu odnosi się wyłącznie do Anglii. Irlandia Północna i Walia są już w trakcie własnych lockdownów. Na podobny krok nie zdecydowała się natomiast Szkocja.

Szkoły i uniwersytety na terenie Anglii pozostaną otwarte. Mieszkańcy Anglii będą mogli opuszczać domy wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, takich jak wyjście do pracy, do szkoły, czy do lekarza.

Przypomnijmy, że sklepy pozaspożywcze wznowiły działalność w Anglii - po pierwszej fali koronawirusa - w połowie czerwca, a puby otwarto na początku lipca. Pierwszy lockdown w Anglii ogłoszony został 23 marca.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii poinformowano o wykryciu 23,2 tys. nowych przypadków koronawirusa - to piąty wynik na świecie w ten dzień. Zmarły 162 osoby. Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii wykryto ponad 1,03 mln przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarły ponad 46,7 tys. osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także