23.07.2019/16:59

BP również nie chce sprzedawać Gazety Polskiej z naklejkami wymierzonymi w osoby LGBT

Nie tylko Empik wycofał się ze sprzedaży „Gazety Polskiej” z naklejkami „Strefa wolna od LGBT”. Do bojkotu dołącza także sieć stacji BP. Oficjalne stanowisko BP znalazło się dziś po południu na Twitterze.

„Jeżeli Gazeta Polska zdecyduje się na sprzedaż jutrzejszego numeru z naklejką ,,Strefa wolna od LGBT’’, wycofamy go ze sprzedaży ze stacji własnych BP. BP nie popiera postaw wyrażających niechęć wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, unikamy podziałów, szanujemy każdego człowieka” – to odpowiedź firmy na zapytanie internauty o to, czy gazety z homofobiczną wlepką będą dostępne na stacjach BP.

Wcześniej z dystrybucji „Gazety Polskiej” wycofał się Empik. „Potwierdzam. W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką „Strefa wolna od LGBT”. Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy u nas jest mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem.” – napisała rzecznik prasowa Empiku.

Tę decyzję skrytykowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Centrum oceniło, że to współczesna forma cenzury prewencyjnej, co w demokratycznym ustroju nie powinno mieć miejsca.

Do wczorajszego oświadczenia Empiku odniósł się także redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl stwierdził, że akcja była protestem przeciwko cenzurze wytwarzanej przez ruch LGBT. - Decyzja Empiku świadczy o tym, że mieliśmy 100 procent racji. Empik sprzedaje pisma ostro atakujące katolików, ale nie pozwala krytykować ideologii LGBT, która ma wszelkie cechy ideologii totalitarnej – podsumował.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Marek S. 24.07.2019

  Czy naklejki "strefa wolna od Wi-Fi" są przeciwko ludziom korzystającym z Wi-Fi??

 • Tomek1908 24.07.2019

  a ja juz wiecej nie zatankuje na BP i nie kupie nic w Empiku. Szczesc Boze.

 • INO 24.07.2019

  Pozhoga jakiej cyzywilazcji? masz na mysli polskiej cywilizacji? cos takiego nie istnieje, a jesli juz mamy sie czegos doszukiwac, to mentalnie nadal w czasach romantyzmu.

 • Pozhoga 24.07.2019

  I tak oto obcy kapitał w(y)musza wrogie naszej cywilizacji poglądy. Dalej cieszycie się Państwo z wejścia do UE za garść Euro (z których znakomita większość i tak wraca skąd przyszła) ? Handel mamy w większości w obcych rękach. Prasę, radio i telewizję mamy w większości w obcych rękach. Bankowość mieliśmy w większości w obcych rękach, teraz w państwowych - to niewiele lepiej. Kolejne polskie firmy są sprzedawane obcym koncernom, bo sukcesorom nie chce się pracować (skutki "róbta co chceta"). Pozdrawiam,

 • Ihhb 24.07.2019

  A ja nie tankuje na bp

 • gość 23.07.2019

  Brawo. Nie można tolerować nietolerancji i agresji wobec drugiego człowieka. Można się nie zgadzać i mieć inne zdanie, ale nic nie uzasadnia agresji i szerzenia hejtu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.