15.10.2020/08:25

Branża kurierska zbliża się do okresu żniw. Nie wiadomo czy go udźwignie

Już niebawem rozpocznie się przedświąteczny szał zakupowy, który dodatkowo wzmocni pandemia. Branża KEP szykuje się na ogromną ilość zamówień. Może być jednak problem z ich obsługą.

Temat porusza „Rzeczpospolita”, która podkreśla, że popyt na usługi logistyczne może momentami podskoczyć aż o 100 proc. Problem jednak w tym, że na rynku brakuje pracowników sortowni, magazynów oraz kierowców i kurierów.

Gazeta podkreśla, że szczyt z 2019 roku był wyższy o 30 do 50 proc. względem 2018 roku. Teraz paczek ma być jeszcze więcej. Niektórzy operatorzy już dostarczają tyle paczek, ile w zeszłorocznym szczycie sprzedażowym. Sama tylko Poczta Polska spodziewa się, że w niektóre dni grudnia będzie musiała dzienne obsłużyć nawet milion paczek.

Wszystko to powoduje, że operatorzy mocno rywalizują o pracowników, oferując im różne benefity, a także inwestują w zwiększanie mocy sortowni. Chociażby InPost otworzył właśnie kolejny taki obiekt w Mszczonowie. Centrum przeładunkowe liczy 17,3 tys. mkw. Firma w tym roku oddała już do użytku ponad 57 tys. mkw powierzchni magazynowej, wyprzedzając tym samym DHL i Pocztę Polską. Przed nią są tylko Amazon i Zalando.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Marysia 18.10.2020

  WOW, nie wiedziałam, że InPost jest już tak ogromny. To niesamowite ile powierzchni potrzeba do takiej działalności. Są genialni, mam nadzieję, że podołają - wierzę w to!

 • Alilo 17.10.2020

  Myslę, że branża kurierska jest z każdym rokiem mądrzejsza, widzą co się sprawdza, wiedzą kiedy zwiększyć swoje zasoby, żeby wszystko poszło sprawnie. Chociaż i tak wydaje mi się ze w tym roku może być rekordowo i przez koronę i przez te wszystkie promocje, w inpost teraz szybkie nadania, albo mozna zamówic kilka paczek do jednej skrytki. Ludzie lubią sobie ulatwiac zycie.

 • Marta 17.10.2020

  Inpost zostawia konkurencję w tyle! Cały czas się rozwijają i mają innowacyjne rozwiązania! Bez Szybkich Nadań podczas tej pandemii bym zginęła :D

 • Damian 16.10.2020

  Myślę, że Inpost bez problemu sobie poradzi. W końcu to solidna firma. Wielu ludzi straciło pracę przez COVID, rąk do pracy raczej nie zabraknie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także