13.11.2020/11:14

Branża tytoniowa u progu rewolucji. Przestanie sprzedawać papierosy

Nowatorskie wyroby tytoniowe, do których należą m.in. podgrzewacze tytoniu, szturmem wkraczają na rynek. Producenci twierdzą, że za jakiś czas całkowicie zrezygnują z produkcji papierosów.

Tematowi przyjrzał się portal finanse.wp.pl, który zauważył, że rynek tego typu urządzeń błyskawicznie rośnie. Według danych Euromonitora jeszcze w 2016 roku był warty 2,1 mld dolarów, natomiast w 2018 roku osiągnął pułap prawie 12 mld dolarów. W przyszłym roku ma być warty 18 mld.

Philip Morris International, światowy gigant branży tytoniowej wykazał, że w 2019 roku sprzedaż produktów wolnych od dymu tytoniowego stanowiła ok. 8 proc. całości sprzedaży firmy. Jednak jeszcze trzy lata wcześniej było to ok. 1 proc. To pokazuje dynamikę wzrostu tego segmentu.

Jeżeli chodzi o rynki, na których podgrzewacze tytoniu rosną najszybciej to królują tu rynki azjatyckie: Japonia oraz Korea Południowo. W tym pierwszym wartość rynku wynosi 77 mld dolarów i odpowiada za 65 proc. światowej sprzedaży. W Polsce ten rynek jest stosunkowo niewielki, ponieważ dominuje przyzwyczajenie do palenia klasycznych papierosów. Nie oznacza to jednak, że producenci za wszelką cenę będą chcieli pozostać w tym segmencie biznesu.

– Chcemy skończyć z produkcją papierosów. Od 2016 roku wycofaliśmy z globalnego rynku ponad 600 produktów zawierających tytoń do palenia: papierosów, cygar, cygaretek itp. Wyobrażamy sobie przyszłość bez dymu papierosowego i skupiamy się na produkcji lepszych alternatyw dla papierosów. W ostatniej dekadzie PMI zainwestował w badania i rozwój takich technologii prawie 30 mld złotych, z czego część wydatków w Polsce. W efekcie z system podgrzewania tytoniu IQOS stopniowo staje się realną alternatywą dla tych palaczy, którzy nie chcą rzucić papierosów – podkreśla w rozmowie z portalem Adam Suchenek z Philip Morris International.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • rafiii 15.11.2020

    Dobrze że ci którzy nie są w stanie zupełnie rzucić palenia mają teraz niemal nieszkodliwe zamienniki. Kiedyś były tylko zupełnie nieskuteczne gumy i plastry z nikotyną

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także