12.03.2020/15:38

Branże produkcyjna i handlowa apelują o racjonalne zakupy: "Nie mamy żadnych kłopotów"

- Nie ma powodu, by się w sposób nadmierny zaopatrywać. Sprawdzaliśmy cały łańcuch dostaw żywności i z całą mocą podkreślam, że jest on bezpieczny. Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie, sytuacja jest stabilna - przekonywała podczas konferencji Ministerstwa Rozwoju Jadwiga Emilewicz. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele największych sieci handlowych i producentów.

- Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Jak w soczewce widzimy, co dzieje się w sklepach. Wzmożone zakupy obserwujemy od zeszłego tygodnia. Jednak codziennie rano, otwierając sklep, półki są pełne. To świadczy o prawidłowości dostaw, łańcuch dostaw działa. I będzie działał - przekonywał Jarosław Sobczyk, członek zarządu Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka. Jego zdaniem, każde centrum dystrybucyjne działa bez zastrzeżeń. - Zamówienia są realizowane. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Dziś poziom absencji był mniejszy niż w poprzednich dniach, mimo że dzieci są w domach. Wdrożyliśmy ochronę przed koronawiursem w sklepach. Nie będzie żadnych niespodzianek - mówił Jarosław Sobczyk.

O tym, że transport produktów spożywczych przebiega bez zastrzeżeń przekonywał Mateusz Sikorski, dyrektor operacyjny w Nagel Polska. - Polska posiada największą flotę samochodów ciężarowych w UE. Cała ta flota jest gotowa. Obecny stan wolumenów jest wzmożony, ale to nie jest sytuacja nadzwyczajna, jesteśmy do niej przygotowani. Moja firma wdrożyła wszystkie potrzebne do zabezpieczenia przed koronawirusem procedury. Pełne bezpieczeństwo - mówił Mateusz Sikorski. 

Z kolei Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity powiedział: - Jako lider branży mleczarskiej mamy obowiązek i realizujemy zamówienia, nie panikujemy. Nie zwalniamy tempa, a procesy produkcyjne przebiegają właściwie. Dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze. Jako firma związana z rolnictwem mamy doświadczenie z radzeniem sobie ze szczególnymi sytuacjami, z rozprzestrzenianiem się chorób. Wiemy, jak się bronić. Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem. Już od stycznia robimy wszystko, aby koronawirus się nie rozprzestrzenił. Pracujemy przez 7 dni w tygodniu, na trzy zmiany. Zamówienia na rynek Polski realizujemy w pierwszej kolejności. Przygotowujemy się do dostaw bezpośrednich do osób objętych kwarantanną. A na zdrowie zalecam pić mleko. Szklankę dziennie – mówił Dariusz Sapiński.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • pracownik sklepu 15.03.2020

  A co jeśli zachoruje choćby jeden pracownik w każdej placówce, czy wtedy też będziecie mówić że sklepów nie zamkniecie. Przecież do chwili obecnej pracownicy niektórych placówek handlowych nie otrzymały odpowiedniego zabezpieczenia, a wszyscy wiedzą że sprzedawcy i kasjerzy są tak samo narażeni jak lekarze czy pielęgniarki.

 • Jurek Jurek 13.03.2020

  Panie Prezesie i wszyscy ludzie,
  Nie o to chodzi, że zabraknie jedzenia, ale o to, że na razie jest mało zarażonych i w sklepach jest w miarę bezpiecznie. Jak będzie już 5-10tys przypadków to nikt nie będzie chciał chodzić po sklepach. Żarcie będzie - tak, ale chętnych do zakupów nie będzie.
  Po co w kółko wszyscy gadają o tym.

 • pio_bio 13.03.2020

  tak jest. damy radę. sklepy nie wyglądają źle

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.