18.01.2017/09:56

British American Tobacco przejmuje. Powstanie tytoniowy gigant

Koncern British American Tobacco zapłaci 49,4 mld dolarów za przejęcie kontroli nad firmą Reynolds American – informuje „Forbes”.

BAT posiada już 42 proc. udziałów w Reynolds American. Od października zeszłego roku starał się uzyskać pozostałe 58 proc. akcji, by uzyskać pełną kontrolę. Jeśli na fuzję zgodzą się akcjonariusze i regulatorzy, transakcja powinna być zawarta w trzecim kwartale tego roku.

British American Tobacco jest drugą na świecie pod względem udziału w globalnym rynku tytoniowym grupą firm tytoniowych, prowadzącą działalność na ponad 200 rynkach. W portfelu produktów Grupy znajduje się ponad 200 marek, a jeden na ośmiu dorosłych palaczy na świecie, których liczbę szacuje się na miliard, wybiera papierosy wyprodukowane przez BAT. Na polskim rynku do Grupy British American Tobacco należą dwie spółki: British-American Tobacco Polska w Augustowie o charakterze produkcyjnym oraz British American Tobacco Polska Trading w Warszawie, zajmująca się działalnością dystrybucyjno-marketingową. Augustowska fabryka produkuje rocznie ok. 36 miliardów sztuk papierosów, co pozycjonuje ją na trzecim miejscu pośród wszystkich zakładów Grupy BAT na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.