17.10.2013/13:48

Browar Namysłów przejmie nieczynny browar

Przedstawiciele Browaru Namysłów podpisali z właścicielem nieczynnego browaru w Braniewie list intencyjny dot. wydzierżawienia obiektów.

Rozmowy w tej sprawie mają być zakończone przed Bożym Narodzeniem – podaje za PAP „Gazeta Wyborcza”. Czesław Szczepaniak, prezes Browaru Namysłów, przyznał, że jego firma poszukuje dużego browaru, który byłby w stanie produkować sporą ilość piwa. Przejęcie obiektu wiązałoby się z koniecznością częściowej modernizacji zakładu oraz zatrudnienia kilkudziesięciu osób. Browar w Braniewie nie produkuje piwa od 2008 roku. W latach 90. XX wieku produkowano tam m.in. piwo EB. Od 2006 r. właścicielem browaru jest elbląski przedsiębiorca. Braniewskim browarem interesowała się w 2010 roku produkująca dla dyskontów spółka Van Pur, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.