23.03.2020/14:45

Browar Pinta rusza na pomoc pubom

Browar Pinta wprowadza do sklepów piwo „Golden April”, a dochód z jego sprzedaży przeznaczy na pomoc pubom zamkniętym od 14 marca br. z powodu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. 

- W tych wyjątkowych czasach liczy się każde wsparcie. Gastronomia wspiera służbę zdrowia, a my wspieramy gastronomię, pomagając pubom w odrodzeniu się po przymusowym zamknięciu. Robimy to dla ludzi, którzy lubią piwa rzemieślnicze, bo to są nasi przyjaciele i na tej działalności się najlepiej znamy – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel i główny piwowar Browaru Pinta.

Na przełomie marca i kwietnia w sklepach pojawi się American Pilsner „Golden April", który zgodnie z planem został uwarzony wyłącznie dla pubów biorących udział w akcji Pinta Miesiąca. W całej Polsce jest ich 120. W normalnych warunkach piwo trafiłoby do ok. 150 kegów, a następnie do sprzedaży w tych pubach. Tym razem zostanie rozlane do 9 tys. butelek i wysłane do sklepów. Dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie już po odwołaniu stanu epidemicznego przekazany pubom w formie innego darmowego piwa w kegach. Będzie to Polski Lekki Pils Pierwsza Pomoc. Korzyści uzyskane z jego sprzedaży puby będą mogły w całości wykorzystać na własne potrzeby.
 
Pomocą Browaru Ponta i nabywców butelkowego piwa Golden April będą objęte wszystkie puby, które biorą udział w akcji Pinta Miesiąca. Jeśli stan zagrożenia epidemicznego w Polsce zostanie przedłużony to browar nie wyklucza podobnego działania w maju. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.