30.08.2018/15:04

Brown-Forman ma problemy przez wojnę handlową

Amerykański producent alkoholi Brown-Forman traci z powodu sporu handlowego między Stanami Zjednoczonymi, a Unią Europejską. Największym problemem są nowe bariery celne.

O sprawie pisze portal lebensmittelpraxis.de. Właściciel marek Finlandia czy Jack Daniel’s Whiskey, mający swoją siedzibę w Louisville w stanie Kentucky, obniżył prognozy przychodów na bieżący rok podatkowy. Odbiło się to na cenach akcji spółki. Obecnie wahają się one między 1,65 a 1,75 dolara. Wcześniejsze prognozy mówiły o stawkach większych o ok. 10 centów.

Brown-Forman ogłosił w czerwcu, że będzie musiał podnieść ceny w Europie w związku z dodatkowymi barierami w Unii Europejskiej. Wiele innych amerykańskich korporacji, w tym lider światowego rynku napojów napojów bezalkoholowych Coca-Cola, również wydało już ostrzeżenia dotyczące zysków lub zapowiedziało podwyżki cen produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.