03.01.2019/17:57

Brytyjski rząd podwaja opłatę za foliówki

W walce z zanieczyszczeniami brytyjski rząd planuje kolejny krok. Cena jednorazowych toreb plastikowych, która wynosi obecnie 5 pensów ma zostać zwiększona do 10 pensów.

Dotychczasowa opłata dotyczyła tylko dużych przedsiębiorstw, teraz ma zostać rozszerzona na wszystkich sprzedawców detalicznych w kraju.

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii sektor MŚP przyczynia się do wygenerowania rocznie ponad 3,6 miliarda jednorazowych toreb plastikowych.

Od czasu wprowadzenia opłaty w 2015 roku użycie jednorazowych plastikowych toreb spadło o 86 proc. – z 140 do 19 toreb na osobę rocznie.

Mniejsze sklepy są zobowiązane do przekazania zysków z ich sprzedaży. Ostatnie dane pokazują, że w latach 2017 – 2018 ponad 51 mln funtów zostało przekazane na cele charytatywne i inne dobroczynne cele.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 04.01.2019

    A w Polsce trudno kupic chociazby torby bawelniane. W dyskontach i supermarketach ich praktycznie nie ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.