21.11.2019/16:54

Burger King zdenerwował wege-konsumentów. Jest pierwszy pozew za roślinną kanapkę

Philip Williams, weganin z Florydy, zdecydował się pozwać sieć za to, że opcja reklamowana jako wegańska, tak naprawdę nie jest wege. Jak się okazało, szumne zapowiedzi Burger Kinga o wprowadzeniu pierwszej kanapki warzywnej, bez wołowiny, rozczarowały konsumentów na całym świecie.  Okazało się, że wegańskie burgery smażone są na tym samym grillu co mięso, rumieniąc się na wytopionym z wołowiny tłuszczu.

Amerykanin pozwał sieć za to, że reklamując Impossible Whoppera jako „roślinną kanapkę” odpowiednią dla wegetarian i wegan, wprowadzała ich w błąd. Williams dodał także, że w restauracji, którą odwiedził, nie było żadnych ostrzeżeń o tym, że kanapki są z jednego grilla. Mężczyzna argumentował, że gdyby miał tę wiedzę wcześniej, nie jadłby produktu, ponieważ nie jada zwierzęcego tłuszczu.

Polski Burger King wprowadził 12 listopada do swoich restauracji Rebel Whoppera reklamując go hasłem „100% Whoppera, 0% wołowiny” i chwaląc się, że roślinna kanapka powstała we współpracy z marką The Vegetarian Butcher. Jednak radość wegetarian nie trwała zbyt długo, bo okazało się, że warzywny kotlet smażony jest razem z mięsem, a sieć przyznała, że kanapka jest raczej propozycją dla tych, którzy mięso chcą ograniczać, nie jest odpowiednia dla osób, które nie jedzą mięsa i tłuszczów zwierzęcych.

Wprowadzając na rynek produkt wegetariański, przygotowany wraz z firmą produkującą żywność dla wegetarian, można się jednak domyślić, że smażenie go na tłuszczu zwierzęcym to niezbyt dobry chwyt marketingowy. Tym bardziej, że polski Burger King zapowiada wprowadzenie kolejnej kanapki dla wegetarian - z serem Halloumi. Część konsumentów może jednak być uprzedzona do wege-produktów przygotowywanych w Burger Kingu i nie mieć zaufania do ich wegetariańskości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.