07.02.2017/10:04

Butelki alkoholu się zmienią? PiS ma nowy pomysł

Rząd ma nowy pomysł na walkę z alkoholizmem. Tym razem pomóc ma moda na szczupłą sylwetkę. Butelki alkoholu mają posiadać te same informacje o wartości energetycznej, co każdy inny produkt – podaje wp.pl za "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Każda wódka, wino czy piwo będą musiały mieć etykietę informującą, ile kalorii posiadają - taki pomysł znalazł się w projekcie nowej ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Ma to zniechęcać konsumentów do sięgania po butelkę – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecnie informacja o kaloryczności umieszczana jest na wszystkich artykułach spożywczych z wyjątkiem alkoholu, produktów nieprzetworzonych, przypraw, naturalnej wody czy gumy do żucia.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kaakaadoo 07.02.2017

    No niezła groteska!
    Już widzę, jak żule pod sklepem zrzucają się na flaszkę nalewki i Zenek z charakterystyczną chrypą woła do kolegi: ty, Genek, tylko nie kupuj porzeczkowej, bo ona ma o 20 kalorii więcej.....
    A poza tym - alkoholicy w przeważającej większości są chudzi jak patyki, tylko to raczej nie wynika z dbałości o szczupłe sylwetki, a z braku kasy na żarcie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.