24.08.2020/16:17

Byli szefowie rzeszowskiej sieci spożywczej opuścili areszty

Podejrzewani o oszustwa na ponad 4,8 mln zł byli szefowie sieci sklepów Jedynka z Rzeszowa opuścili areszty. Jan J. i Maciej C. wraz z dwoma innymi osobami mieli oszukać około 80 dostawców w latach 2013-2014.

Portal Bankier.pl podaje, że byli szefowie Jedynki opuścili areszty po wpłaceniu poręczeń majątkowych w kwotach 200 tys. zł i 50 tys. zł. Teraz obaj podejrzani mają dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. W areszcie przebywali od końca lipca br. 

Cztery osoby z zarządu byłej sieci sklepów Jedynka, a obecnie Różan, podejrzewani są o to, że wiedząc o katastrofalnej sytuacji finansowej firmy, zamawiali od dostawców towar, często z ograniczonym terminem płatności. Doprowadzili w ten sposób swoich kontrahentów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 4,8 mln zł.

Oskarżonymi o te przestępstwa są również b. prezes Stanisław P., wiceprezes Andrzej J. oraz Krzysztof R., reprezentant spółki powiązanej z Jedynką. 

Kolejnym zarzutem, stawianym kolejnemu mężczyźnie, Krzysztofowi R., jest wystawianie fikcyjnych faktur, co miało uszczuplić Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku od towaru i usług na kwotę ponad 1,6 mln zł. 

Byli szefowie Jedynki, a później Różana, podejrzewani są też o nie złożenie w porę wniosku o upadłość firmy, mimo, że były ku temu przesłanki. Wniosek o upadłość został złożony dopiero po zmianie nazwy firmy.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także