23.02.2021/20:41

Były dyrektor finansowy Tesco na Europę Centralną dołączył do zarządu Media Markt Saturn

Wojciech Wieroński, były CFO sieci Tesco na Europę Centralną, w listopadzie 2020 r. dołączył do Media Markt Saturn Polska jako dyrektor zarządzający ds. finansów, a w ostatnich dniach wpisany został w KRS jako członek zarządu spółki.

Wojciech Wieroński rozpoczął pracę w Tesco w 1999 r., niedługo po studiach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W 2007 r. został menedżerem ds. finansów międzynarodowych, a dwa lata później dyrektorem ds. planowania i strategii finansowych w Tesco Polska.

W 2011 roku objął stanowisko dyrektora finansowego w Tesco Czechy, a w 2014 r. zakres jego odpowiedzialności rozszerzył się na Polskę. W lutym 2015 r. Wieroński został mianowany członkiem zarządu i CFO w Tesco CE.

Do jego zadań jako członka Regional Leadership Team było zarządzanie finansami Tesco w Europie Centralnej, dbałość o podejmowanie właściwych decyzji finansowych i biznesowych, a także współpraca przy opracowywaniu i wdrażaniu strategii biznesowych, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i akcjonariuszy spółki.

Jako CFO nadzorował system wewnętrznego i zewnętrznego raportowania, zapewniając jego zgodność z polityką korporacyjną firmy i z wymogami prawnymi. Brał też udział we wdrażaniu programu transformacji, którego celem była poprawa funkcjonowania, uproszczenie i unifikacja operacji biznesowych Tesco w Europie.

Wojciech Wieroński opuścił Tesco jesienią 2018 r., po 18 latach spędzonych w firmie. Następnie przez 18 miesięcy zarządzał finansami sieci aptek Dr. Max.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także