21.05.2021/11:21

Były menedżer Ikea pokieruje Tchibo. Obecny szef Thomas Linemayr niespodziewanie odchodzi

Thomas Linemayr, dyrektor generalny firmy kawowej Tchibo, niespodziewanie opuszcza firmę - donosi "Handelsblatt". Nowym szefem zostanie Werner Weber.

Linemayr kierował Tchibo od 2016 r. 60-latek zastąpiony zostanie przez starszego o sześć lat menedżera, który obecnie zasiada w radzie nadzorczej Tchibo, a dawniej związany był z siecią Ikea.

"Handelsblatt" zauważa, że odejście Linemayra to zmiana niespodziewana, ponieważ umowa z menedżerem obowiązywała do 2022 r. Ponadto niemiecka prasa spekuluje, że Werner Weber w fotelu CEO może nie być rozwiązaniem docelowym, a jedynie tymczasowym.

Wyniki finansowe Tchibo za pandemiczny 2020 r. nie są znane. Wcześniej, w roku fiskalnym 2019, sprzedaż firmy nieznacznie spadła z 3,14 mld euro do 3,12 mld euro, ale zarazem zysk poprawił się z 54 mln do 134 mln euro.

Nie zostały podane żadne oficjalne powody odejścia Thomasa Linemayra z Tchibo. Według "Handelsblatt", menedżer może wrócić do Stanów Zjednoczonych. Ma amerykański paszport, a w przeszłości przez 17 lat związany był z amerykańskim oddziałem firmy Lindt&Sprüngli.

Tchibo, znane dawniej głównie jako producent i dystrybutor kawy, a dziś zarządzające pełnoprawną siecią sklepów o zróżnicowanej ofercie produktowej, ma już w Polsce ponad 50 placówek handlowych. W sklepach marki znaleźć można m.in. ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły sportowe, czy wyroby dekoracyjne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także