04.03.2020/09:49

Canpack mocno zwiększa moce produkcyjne

Firma Canpack zwiększa swoje moce produkcyjne o ponad 1 miliard puszek, wspierając rosnące rynki w Kolumbii i Rosji. Inwestycja o wartości ponad 80 mln USD jest podyktowana rosnącym trendem odpowiedzialnej środowiskowo konsumpcji oraz wynika ze wzrostu rynku napojów w puszkach.

Canpack, jeden z największych globalnych producentów opakowań metalowych, ogłosił zwiększenie mocy produkcyjnych firmy na dwóch rosnących rynkach – w Kolumbii i w Rosji – o ponad miliard puszek rocznie. Nowe inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie kolumbijskich oraz rosyjskich firm napojowych na puszki aluminiowe, wynikające z coraz większej wagi przykładanej przez konsumentów do odpowiedzialnej środowiskowo konsumpcji oraz wzrostu sprzedaży.

– Cieszymy się, że zwiększamy moce produkcyjne na obu rynkach i możemy oferować naszym klientom szeroki wybór innowacyjnych opakowań aluminiowych. Marki, które skupiają się na zrównoważonym rozwoju i wychodzą poza tradycyjnie kojarzone z puszką produkty jak piwo, napoje bezalkoholowe i energetyczne, coraz częściej zwracają się właśnie do Canpack o wsparcie we wprowadzaniu na rynek swoich produktów, takich jak wino, herbata, kawa czy woda. Mamy nadzieję, że nasze inwestycje dadzą dodatkowy impuls do spopularyzowania puszki wśród kolumbijskich i rosyjskich konsumentów, przyczyniając się tym samym do czystszego i bardziej zrównoważonego środowiska – mówi Roberto Villaquirán, CEO, Grupa Canpack.

W ramach tej inwestycji, zakład Grupy Canpack w Kolumbii zwiększy swoje roczne moce produkcyjne o 46 proc., z 1,3 do 1,9 miliarda puszek, natomiast rosyjskie zakłady Canpack – o 34 proc., tj. z 1,9 do 2,55 miliarda puszek rocznie. W związku z inwestycją zaplanowano stworzenie ponad 150 nowych etatów (54 w Kolumbii oraz 97 w Rosji).

Podczas gdy Grupa Canpack rozwija się na obu rynkach, nowa linia w Rosji przede wszystkim ma na celu zwiększenie produkcji formatu 449 ml, preferowanego przez producentów piwa i konsumentów. W Kolumbii Canpack oferuje formaty 269 FIT, 330 STD, 355 STD oraz 473 STD, natomiast w Rosji także formaty 250 ml, 330 ml, 330 fit, 449 ml i 500 ml.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.