02.10.2018/16:45

Cargill złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Grupy Konspol

Jeden z największych koncernów rolno-spożywczych na świecie, firma Cargill PLC złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad firmą Konspol Holding, specjalizującą się w przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych.

Firma Cargill PLC należy do grupy kapitałowej, w której ostatecznym podmiotem dominującym jest spółka amerykański koncern Cargill Incorporated. Grupa prowadzi międzynarodową działalność produkcyjno-handlową w zakresie produktów i usług związanych z żywnością, rolnictwem i zarządzaniem ryzykiem.

Koncern Cargill PLC prowadzi działalność w zakresie produkcji pasz dla zwierząt, handlu zbożem i roślinami oleistymi, przetwarzania roślin oleistych, przetwarzania kakao i produkcji czekolady przemysłowej, produkcji syropów glukozowych, skrobi i pochodnych skrobi oraz sprzedaży specjalistycznych składników żywności.

Konspol Holding prowadzi działalność w zakresie sprzedaży świeżego i mrożonego mięsa (głównie drobiowego), produkcji i dostaw przetworów mięsnych. Konspol Holding produkuje również dania wegetariańskie. Spółki zależne Konspol Holding prowadzą działalność w zakresie hodowli brojlerów, produkcji paszy i uboju drobiu, produkcji świeżych, schłodzonych oraz mrożonych produktów mięsnych. Prowadzą one także wyspecjalizowane sklepy detaliczne, oferujące głównie produkty mięsne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.