12.04.2021/11:37

Carrefour będzie rozwijał koncept Outletów. Strefy dyskontowe pojawią się nie tylko w hiper-, ale także w supermarketach

W 2021 r. liczba stref outletowych w sklepach sieci Carrefour w Polsce wzrośnie z sześciu obecnie do 18 na koniec roku – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Operator chce także zmodyfikować swój koncept wyprzedażowy, tak aby mógł zostać wprowadzony do supermarketów, dotychczas tworzono je tylko w hipermarketach.

Jak wskazują przedstawiciele sieci Carrefour obecnie w hipermarketach francuskiej sieci w Polsce działa sześć stref Carrefour Outlet. „Są to na razie sklepy testowe, a o dalszej ekspansji zdecydujemy po testach, niemniej jednak dotychczasowe wyniki oceniamy pozytywnie” – informuje operator.

W 2021 r. Carrefour planuje mieć łącznie 18 stref Outlet. Pojawią się one w różnych formatach sklepów: od supermarketów po duże hipermarkety. „Skala konceptów jest dostosowana do powierzchni sklepów” – zapewnia Carrefour.

Dotychczasowe testy pokazały, że koncept wpisuje się w oczekiwania klientów sieci. Operator nie chce jednak zdradzić wyników sprzedaży punktów testowych, które ruszyły jesienią ub. roku.

Przedstawiciele sieci jako powód uruchomienia nowego konceptu handlowego Carrefour Outlet wskazują „zmieniającą się sytuacją rynkową i ekonomiczną oraz chęć zdywersyfikowania oferty”. Podkreślają, że strefy wyprzedażowe skierowane są „przede wszystkim do klientów poszukujących okazji, mocnych ofert i dobrych cen.”

W zależności od sklepu, w strefie Carrefour Outlet klienci znajdą ok 400 produktów z kategorii przemysłowych - w tym m.in. RTV/AGD, artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracyjne, sportowe, zabawki - z rabatami sięgającymi do 70 proc. i cenami zaczynającymi się od 1 zł. 

Można dodać, także kilka innych powodów, dla których firma zdecydowała się na uruchomienie nowego projektu. Przede wszystkim, to chęć nawiązania bardziej efektywnej konkurencji z dyskontami takimi jak Lidl i Biedronka, i podkreślenia, że hipermarkety oferują szeroką ofertę produktów w niskich cenach. Jest to tym samym próba ściągnięcia do sklepów dodatkowej grupy konsumentów zainteresowanych promocjami i okazjami. Kolejna kwestia, to efektywne zagospodarowanie potężnych powierzchni handlowych, którymi dysponują hipermarkety.

Strefy Outlet w sklepach Carrefour działają obecnie w sześciu lokalizacjach, czyli w Parku Handlowym Zakopianka w Krakowie, w warszawskich centrach handlowych Atrium Targówek i Galeria Wileńska, Galerii Morena w Gdańsku, a także w hipermarketach zlokalizowanych na warszawskim Bemowie przy ul. Powstańców Śląskich 126, a także w Łodzi przy ul. Szparagowej 7.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także