17.12.2021/00:08

Carrefour chce przejąć lokalizację hipermarketu sieci E.Leclerc

Sieć Carrefour Polska złożyła do Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na zakup części mienia firmy EPP Retail – Galeria Amber. Jeśli urząd wyda zgodę to Carrefour otworzy swój hipermarket w lokalizacji, w której działał wcześniej sklep sieci E.Leclerc.
 

W ramach zamierzonej koncentracji Carrefour Polska nabędzie od spółki EPP Retail – Galeria Amber część mienia poprzez zawarcie umowy najmu powierzchni handlowej zlokalizowanej w budynku przy ul. Górnośląskiej 82 w Kaliszu, działającym pod nazwą Galeria Amber. Powierzchnia ta jest obecnie wynajmowana przez hipermarket należący do sieci E.Leclerc.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod której szyldem działa w Polsce ponad 900 sklepów w sześciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Ponadto Carrefour Polska jest zarządcą 45 centrów i pasaży handlowych oraz 43 stacji paliw. Carrefour Polska należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, która działa w ponad 30 krajach.

Właścicielem budynku w Kaliszu działającego pod nazwą Galeria Amber jest spółka EPP Amber, spółka będąca częścią Grupy EPP, na czele której stoi EPP N.V. Grupa EPP jest grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami usługowymi na terenie Polski.

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią super i hipermarketów w Polsce, a po 19 latach rozwoju zarządza 41 sklepami w 37 miastach na terenie 15 województw.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Jan 17.12.2021

  Auchan jest lepszy i tańszy. :)
  -------------------------------------------------
  Nieee "Carrefour" :(

 • Nie "Carrefour" :( 17.12.2021

  Auchan jest lepszy i tańszy.

 • kk 17.12.2021

  E.Leclerc jest zamknięty już chyba ze dwa lata. Co nie znaczy że nie płaci za wynajem do końca swojej dzierżawy najmu w Amber.

 • kk 17.12.2021

  E.Leclerc jest zamknięty już chyba ze dwa lata. Co nie znaczy że nie płaci za wynajem do końca swojej dzierżawy najmu w Amber.

 • Agresor 17.12.2021

  Leclerca niema w tej lokalizacji od roku....

 • kurzajek 17.12.2021

  Szanowna Redakcjo,
  hipermarkt E.Leclerc od ponad kwartału jest całkowicie zamknięty - nieczynny.
  Pozdrawia mieszkaniec najstarszego miasta w Polsce ;-)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także