28.10.2020/08:28

Grupa Carrefour chwali się rekordowym wzrostem sprzedaży w III kw. + 8,4 proc. LFL to najlepszy wynik od 20 lat!

Carrefour pochwalił się właśnie doskonałą dynamiką sprzedaży w III kw. Br. : + 8,4% LFL to najlepsze wyniki tej sieci od co najmniej 20 lat.

W komunikacie podsumowującym działania Carrefour przekazał, że pomyślne wdrożenie działań ukierunkowanych na satysfakcję klienta przyniosło oczekiwane rezultaty. W Brazylii wzrost wyniósł 26% LFL. We Francji wzrost wyniósł 3,8% LFL i był spowodowany głównie pozytywną reakcją klientów na inicjatywy mające na celu poprawę ich satysfakcji. Hipermarkety poprawiły sprzedaż o 2,5 %, a supermarkety o 4,9% LFL. Kolejnym krajem, w którym widać znaczny wzrost pozycji jest Hiszpania: +6,3% LFL. 

Z powodu pandemii sieć zauważyła także silny wzrost e-handlu w kategorii żywności: powyżej + 65% w III kwartale.- W obliczu trwającego kryzysu związanego z pandemią COVID-19 pozostajemy niezwykle czujni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych zespołów i naszych klientów, a także stale dostosowujemy nasze zarządzanie, a także nasze modele handlowe i operacyjne do ewolucji sytuacji zdrowotnej we wszystkich krajach - oświadczył Alexandre Bompard, prezes i dyrektor generalny sieci. 

- Sprzedaż Carrefour w trzecim kwartale odzwierciedla doskonałą dynamikę w Grupie, która prowadzi plan transformacji Carrefour 2022. Nasze inicjatywy na rzecz zadowolenia klientów przynoszą owoce: znajdują odzwierciedlenie w wyraźnej poprawie wskaźnika NPS, rekordowym wzroście i lepszych wynikach w segmentach organicznych i e-commerce. Wyjątkowy wzrost w Brazylii, solidna działalność w Hiszpanii i lepsza dynamika we Francji świadczą o sile naszego modelu multiformatowego i omnichannel – podsumował Alexandre Bompard.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także