21.02.2020/12:26

Carrefour i Nestle łączą siły, by pomagać rodzicom w dobieraniu zdrowszej diety dla dzieci

Carrefour i Nestle ogłosiły wczoraj, że wspólnie będą pomagać rodzicom w komponowaniu zdrowszej i bardziej zrównoważonej diety dla swoich pociech, z uwzględnieniem codziennej konsumpcji warzyw i owoców.

Wspólna inicjatywa prowadzona będzie pod hasłem „Adoptuj owoc, adoptuj warzywo”. Oba koncerny realizują w ten sposób własne długofalowe działania – Nestle for Healthier Kids oraz Carrefour Act for Food – zapoczątkowane w 2018 r.

Carrefour będzie w ramach kampanii oferował rodzicom i dzieciom darmowe owoce i warzywa, a także proponował receptury i wskazówki kulinarne inspirujące do przyrządzania zdrowszych potraw. Promowane będą zdrowsze produkty – zawierające pełne ziarna zbóż, z niższą zawartością soli czy cukru, a także żywność organiczną i roślinną. Akcja rozpoczęła się we Francji 20 lutego, w następnej kolejności ruszy w Argentynie i Włoszech, potem na innych ważnych dla sieci rynkach, także w Polsce.

– Nasza troska o zdrowy rozwój dzieci sięga początków istnienia firmy. W maju 2018 r. znacznie zwiększyliśmy nasze zaangażowanie dla tej sprawy, podejmując inicjatywę Nestle for Healthier Kids (Nestle na rzecz zdrowszych dzieci). Jesteśmy przekonani, że mamy do odegrania ważną rolę, wspierając rodziców w promowaniu zdrowszych nawyków żywieniowych. Tylko w 2019 r. wprowadziliśmy na rynek ponad 1,3 tys. produktów spożywczych, dostosowanych do specyficznych potrzeb żywieniowych dzieci. Partnerstwo z Carrefourem pozwoli nam zwiększać świadomość konsumentów, jak ważne jest spożywanie zróżnicowanych i zdrowych posiłków – w tym takich, w skład których wchodzi dużo owoców i warzyw – wyjaśnia Mark Schneider, CEO firmy Nestle.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.