15.04.2020/12:42

Carrefour kolejną siecią spożywczą, która sprzedaje maseczki ochronne

Carrefour to kolejna po Żabce spożywcza sieć handlowa, która zaoferowała swoim klientom możliwość kupna maseczek ochronnych. Produkty pojawiły się w ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl, zaraz obok m.in. żeli antybakteryjnych i rękawic.

10 sztuk jednorazowych, trójwarstwowych maseczek kosmetycznych kosztuje 49,99 zł. W ofercie pojawiła się również certyfikowana maseczka ochronna KN95, z certyfikatami EN 149 FFP2 i CE - jedna sztuka tego produktu dostępna jest za 34,99. To cena promocyjna, która obowiązywać ma do 26 kwietnia (cenę regularną ustalono na 49,99 zł).

W e-sklepie Carrefour.pl dostępne są także żele antybakteryjne w opakowaniach 100 ml (19,99 zł) i 250 ml (39,99 zł). Sieć wprowadziła do sprzedaży internetowej również kilka rodzajów rękawic wielokrotnego użytku - łącznie jest to siedem indeksów produktowych, w cenach od 1,75 zł do 5,49 zł.

Przypomnijmy, że począwszy od czwartku 16 kwietnia w Polsce obowiązywać będzie nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Rozporządzenie w tej sprawie zostało wydane tuż przed Wielkanocą, prawdopodobnie jednak zostanie znowelizowane dziś wieczorem (Ministerstwo Zdrowia prosiło o podesłanie uwag w ramach konsultacji do środy 15 kwietnia, do godz. 10).

We wtorek informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, że maseczki ochronne trafią do sprzedaży również do sklepów sieci Żabka. Dziesięciopak maseczek sprzedawany będzie po cenie 16,17. Operator sieci 6,1 tys. sklepów convenience zapowiedział, że zarówno spółka Żabka Polska jak i jej franczyzobiorcy całkowicie zrezygnowali z zysku z maseczek.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • TM 20.04.2020

    Carrefour jak zawsze drogo

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.