28.01.2021/14:10

Carrefour ma już prawie 700 sklepów convenience w Polsce. Sieć zapowiada dalszy rozwój

W skład sieci Carrefour w Polsce wchodzi już 687 osiedlowych sklepów convenience pod szyldami Carrefour Express lub Globi - poinformowała firma. Większość z placówek działa w modelu franczyzowym.

Daje to francuskiemu operatorowi drugie miejsce na polskim rynku sklepów convenience. Więcej sklepów działa wyłącznie w sieci Żabka (niemal 6900).

Carrefour zdradza, że w ostatnim kwartale 2020 r., pomimo drugiej fali pandemii, zdolał uruchomić 12 nowych sklepów - 9 Carrefour Express convenience i 3 Globi.

Wśród 9 nowych sklepów Carrefour Express, 4 działają w Warszawie, a spośród pozostałych 3 w Gdyni, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim – tu w galerii handlowej Feeria. Kolejne 2 zostały otwarte na MOP Wilczyce przy autostradzie A4 w Legnicy oraz stacji paliw w Sękowie.

Sklepy Carrefour Express oferują ponad 1500 artykułów, w tym wyselekcjonowaną ofertę produktów świeżych: warzyw, nabiału i dań gotowych. Ciekawym rozszerzeniem asortymentu są artykuły pochodzące z kuchni azjatyckiej, włoskiej i innych kuchni świata.

Sklepy Globi pod względem powierzchni i asortymentu są kierowane w szczególności do mieszkańców małych miast oraz terenów wiejskich. Mimo to, jeden z nowych sklepów powstał w Bydgoszczy, a 2 w mniejszych miejscowościach: Lesznowoli i Sierakowicach Lewych. W Globi klienci znajdą ofertę 400-500 produktów spożywczych marki własnej Carrefour, rozbudowany asortyment przemysłowy oraz ofertę alkoholi.

- Pomimo trudnego 2020 roku, Carrefour Polska ma już blisko 700 sklepów w formacie convenience. W 2021 r. będziemy dalej aktywnie rozbudowywać ich sieć wykorzystując naszą strategiczną synergię omnikanałową z własną siecią handlową i pomagając naszym partnerom franczyzowym w dochodowym prowadzeniu sklepów - komentuje Krzysztof Łagowski, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Przypomnijmy, że na koniec września 2020 r. Carrefour zarządzał w Polsce siecią 944 sklepów w różnych formatach, od convenience po hipermarkety. Dane na koniec roku nie zostały jeszcze udostępnione. Około 75 proc. sklepów Carrefoura w Polsce działa w modelu franczyzowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także