16.06.2020/13:22

Carrefour otwiera w Warszawie drugi w Polsce sklep w koncepcie BIO [ZDJĘCIA]

Carrefour Polska rozwija format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. 16 czerwca, w nieco ponad pół roku po debiucie Carrefour BIO na polskim rynku, sieć otwiera kolejny sklep w tym koncepcie. Nowa, powiększona placówka, zlokalizowana jest na warszawskim Bemowie. Oferuje klientom około 2600 produktów, wykorzystując rozwiązania sprawdzone w placówce na Marszałkowskiej.

Format Carrefour BIO powstał w odpowiedzi na realizowaną przez sieć globalną strategię transformacji żywieniowej i demokratyzację bio, czyli upowszechnianie dostępu do produktów ekologicznych. Koncept Carrefour BIO spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem klientów. Mając na względzie pozytywne doświadczenia z jego wdrożenia w Polsce, sieć zdecydowała o uruchomieniu go w kolejnej lokalizacji.

– Rozwój formatu Carrefour BIO jest elementem konsekwentnie realizowanej przez Carrefour strategii transformacji żywieniowej, a doświadczenia z funkcjonowania pierwszego sklepu w tym koncepcie pokazały, że doskonale wpisuje się on w potrzeby polskiego klienta, który chce zrobić kompletne, wysokojakościowe i ekologiczne zakupy spożywcze niedaleko domu. Inwestując w koncept Carrefour BIO chcemy zagwarantować naszym klientom stały dostęp do ekologicznych produktów spożywczych w przystępnych cenach realizując naszą misję demokratyzacji żywności bio w Polsce – mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes zarządu, dyrektor operacji Carrefour Polska.

W ofercie sklepów Carrefour BIO prawie 90 proc. produktów to artykuły certyfikowane. Nie brakuje również produktów bezglutenowych, bez laktozy, bez dodatku cukru, dietetycznych, wegańskich czy wegetariańskich. Dzięki powiększonej do 200 mkw powierzchni sprzedażowej sklepu przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie, na konsumentów dbających o zdrowy styl życia czeka poszerzona oferta najpopularniejszego asortymentu formatu Carrefour BIO, czyli produktów świeżych.

Do wyboru jest około 300 rodzajów sprzedawanych na wagę warzyw i owoców, mięsa i ryb, wędlin, serów, produktów garmażeryjnych oferowanych w ladach tradycyjnych, a także pieczywa, w tym również świeżo wypiekanego na miejscu. Klienci mogą również wybierać spośród 2300 produktów pakowanych, włączając w to 330 produktów marki Carrefour BIO. Nie brakuje także ekologicznego asortymentu niespożywczego, jak certyfikowanych kosmetyków naturalnych, produktów do makijażu i biodetergentów.

W sklepie Carrefour BIO na Bemowie wdrożono przetestowane w placówce przy Marszałkowskiej rozwiązania less waste, jak kupowania produktów sypkich na wagę – m.in. płatków, kasz, makaronów, roślin strączkowych, kaw, bakalii, herbat i przypraw.
W ofercie sklepu znajdzie się również świeżo wyciskany sok pomarańczowy bio, który klienci będą mogli nabyć do szklanych butelek dostępnych w sklepie.

W sklepie Carrefour BIO użytkownicy aplikacji Mój Carrefour skorzystają ze zniżki, akceptowana będzie również Karta Dużej Rodziny, Rodzinka i Seniora oraz wszystkie karty podarunkowe sieci Carrefour oraz kupony z aplikacji Mój Carrefour.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gerflor Polska 19.06.2020

    piękna podłoga od Gerflor Polska !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.