16.03.2016/10:46

Carrefour planuje ofertę publiczną spółki Carmila

Carmila to firma, która zarządza i specjalizuje się w rewitalizacji centrów handlowych bazujących na hipermarketach Carrefour we Francji, Hiszpanii i we Włoszech.

Plany ogłoszenia pierwszej oferty publicznej na papiery spółki potwierdził dyrektor finansowy Pierre-Jean Sivignon, jednak nie ujawnił, czy nastąpi to jeszcze w tym roku. Carmila powołana została w 2014 roku przez Carrefour (58 proc. udziałów) oraz kilku innych inwestorów (Amundi, Axa, Blue Sky Group, BNP Paribas Cardif, Colony Capital, Crédit Agricole Assurances, Pimco oraz Sogecap) i przejęła zarząd nad ponad 180 nieruchomościami handlowymi francuskiego potentata we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Wartość majątku tej spółki wyceniana jest przez analityków na 4,5 miliarda euro.


Jednocześnie Carerefour zapowiedział, że zintensyfikuje otwarcia nowych placówek, przede wszystkich formatów convenience przeznaczając w tym roku na inwestycje 2,6 mld euro, czyli podobna kwotę jak rok wcześniej. Trwać też będzie transformacja 500 sklepów przejętej w 2014 roku sieci hard dyskontów DIA na markę Carrefour. Firma chce również utrzymać rating jaki przyznała jej agencja Standard & Poor, czyli BBB +.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.