21.09.2020/19:08

Carrefour Polska konsekwentnie realizuje plan zwolnień, ale chce też zatrudniać nowych pracowników

Sieć Carrefour przyznaje, że wysyła do urzędów pracy w całej Polsce zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Pracę straci ok. 400 pracowników spośród średniego kierownictwa w hipermarketach. Jednak będą też tworzone nowe miejsca pracy – ambasadorów transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce – relacjonuje Wyborcza.pl.

Carrefour Polska zapowiadał już wcześniej, że będzie spłaszczał struktury zarządzania i przyspieszał proces decyzyjny w interakcji z klientami. Stąd zwolnienia w szeregach średniego kierownictwa. Ustalenia Wyborczej.pl świadczą o tym, że sieć może też zwalniać pracowników szeregowych – w samym Szczecinie zwolnienia grupowe mogą objąć 284 osoby z trzech marketów.

Carrefour poinformował serwis, że do poszczególnych urzędów pracy zgłaszane są zawiadomienia o zwolnieniach grupowych, ale nie podał szczegółów. Firma zapewnia, że nie jest w stanie ich podać, ponieważ sytuacja jest dynamiczna i „uzależniona od wielu różnych czynników, m.in. liczby sklepów w danym regionie, ich wielkości czy aktualnych struktur. Decyzje te będą podejmowane na szczeblu lokalnym na bazie szczegółowych analiz każdej z lokalizacji" – podaje sieć w mailu do Wyborczej.pl.

We francuskiej sieci mają być też tworzone nowe miejsca pracy „doradców klientów w sklepach, którzy staną się lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce". Detalista zaznacza, że zatrudnienie w firmie jest ściśle związana z satysfakcją klienta, gwarantującą stabilny rozwój firmy.

Czytaj więcej na stronie: wyborcza.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także