23.09.2020/19:33

Carrefour Polska: Nie planujemy dużych zwolnień

Carrefour nie planuje dużych zwolnień i podtrzymuje swoje stanowisko wyrażone w zawiadomieniach składanych do urzędów pracy – informuje sieć w odpowiedzi na doniesienia serwisu money.pl, jakoby operator szykował „gigantyczne zwolnienia”.

„Nasza sieć, konsekwentnie realizując plan swojej transformacji strategicznej, podjęła decyzję o uproszczeniu całej swojej organizacji na polskim rynku, by szybciej i sprawniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów” – czytamy w przesłanym naszej redakcji oświadczeniu Carrefour Polska.

Operator podkreśla, że intencją sieci jest zaproponowanie miejsca w nowej strukturze i na nowych warunkach większości pracowników objętych zmianą. Zwolnieniem definitywnym zaś objęte będzie w skali całej Polski około 3 proc. zatrudnionych w Carrefour Polska, co stanowi ok. 400 osób z kadry średniego szczebla w hipermarketach. Pozostałym grupom pracowników zaproponowane zostaną porozumienia, a w przypadku ich braku wypowiedzenia zmieniające.

„Intencję Carrefour widać na przykładzie danych zgłoszonych przez nasze sklepy do mazowieckiego Urzędu Pracy, według których tylko 40 pracowników objętych będzie wypowiedzeniami definitywnymi, a ok. jedna czwarta spośród maksymalnie 2424 pracowników zmianą stawki wynagrodzenia. Nie oznacza to zatem, że Carrefour zamierza zwolnić ponad 4000 pracowników, a jedynie 40 osób” – wyjaśniają przedstawiciele sieci.

Podkreślają oni, że Carrefour wprowadza zmiany, które przewidują kompleksowe uproszczenie organizacji i odejście z firmy tylko nieznacznej grupy osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 24.09.2020

    Oczywiście że nie chcą zwolnić 4 000 osób, ale jak dzisiejszym managerom zmienią stanowiska i wynagrodzenie na o połowę niższe to na pewno wszyscy zostaną i nadal będą tak zasuwać dla dobra Francji. Pytanie kto zostanie na pokładzie? Kto wytrzyma takie upokorzenie i będzie nadal zmotywowany do pracy????? Jeżeli to nie jest prawda to po co takie zgłoszenia wysłano? Przypadek?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także