14.04.2020/12:31

Carrefour Polska robi technologiczny krok w chmurę

Carrefour Polska, realizując założenia globalnego planu strategicznego „Carrefour 2022”, podjął decyzję o migracji infrastruktury IT na środowisko chmury obliczeniowej. Jest to ważny krok na drodze do wyższej elastyczności biznesowej i dojrzałości technologicznej, który ułatwi zarządzanie w tym obszarze i wpłynie na dostępność systemów dla klientów Carrefour Polska.

– Prowadzenie biznesu charakteryzującego się dużą zmiennością oraz rozproszoną strukturą jest sporym wyzwaniem. W Carrefour szukaliśmy rozwiązania, pozwalającego na zwiększenie elastyczności IT, bez konieczności planowania inwestycji w infrastrukturę. Takiego, które z jednej strony pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie wszystkich systemów na szczyty zakupowe, np. w okresie świątecznym, ale z drugiej umożliwi lepszą kontrolę kosztów, w szczególności inwestycyjnych. Postawiliśmy na nowoczesne technologie związane z cloud computingiem – mówi Michał Malanowski, dyrektor działu IT w Carrefour Polska.

Przyjęta w 2017 roku przez Grupę Carrefour globalna strategia omnichannel i transformacji cyfrowej zakłada wdrożenie innowacyjnych projektów, usług i produktów. Do 2022 roku firma planuje inwestować w cyfrowe rozwiązania, usprawniając w ten sposób swój model działalności i struktury organizacyjnej. Carrefour chce również odpowiedzieć na zmieniające się oczekiwania i zwyczaje współczesnych konsumentów, związane z komfortem, szybkością i wygodą całego procesu zakupowego.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.