04.07.2021/10:08

Carrefour postawi ponad 400 maszyn paczkowych obok swoich sklepów

Już we wrześniu obok hipermarketów, supermarketów i sklepów convenience Carrefour we Francji staną pierwsze maszyny paczkowe. Sieć handlowa chce postawić docelowo 400 maszyn.

Carrefour podpisał umowę z firmą Pickup, spółką zależną od francuskiej grupy La Poste. Razem z operatorem postawią automaty paczkowe obok wszystkich typów sklepów detalisty, a maszyny mają znaleźć się obok wejść do marketów. Jedna z maszyn paczkowych działa już od marca 2021 roku w hipermarkecie Saint Denis i przechodzi udane testy.

Klienci będą mogli korzystać z maszyn paczkowych, aby odebrać przesyłki ze sklepów internetowych oferujących usługi Colissimo lub Chronopost, czyli dostawy realizowane przez operatora La Poste. Carrefour podaje w swoim komunikacie, że z sieci Pickup korzysta ponad 10 tys. witryn e-commerce.

Dodatkowo sieć handlowa przedstawia nową usługę jako innowacyjną, i dzięki której odbiór paczki zajmuje im zaledwie kilka sekund. Jest całkowicie bezpieczny (szafki można otwierać tylko za pomocą unikalnego kodu przekazanego odbiorcy paczki), nie ma kolejki, a cała operacja jest bezdotykowa. Znamy to rozwiązanie, prawda? Tak, chodzi o usługę bardzo podobną do tej, którą w Polsce oferuje InPost. Tyle, że InPost w Polsce ma kilkanaście tysięcy paczkomatów, a Pickup, należący do grupy DPD informuje o ponad 450 maszynach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także