27.11.2020/12:53

Carrefour rezygnuje z reklam w TVP za pogardliwe wypowiedzi o osobach LGBT. Francuska sieć zaprzecza tym doniesieniom

Kilka godzin temu media doniosły, że francuska sieć sklepów zrezygnowała z reklamowania się w mediach publicznych - na platformach VOD - po tym, jak użytkowniczka Twittera wskazała, w jaki sposób wypowiadają się one o osobach LGBT. Do sprawy odniosła się francuska i polska centrala firmy. Po kilku godzinach pojawiło się oficjalne stanowisko firmy Carrefour na ten temat, które mówi, że firma "nie zmienia swojego stanowiska i nadal będzie zamieszczać swoje reklamy w Telewizji Polskiej". Pełna treść oświadczenia do przeczytania poniżej.

Użytkowniczka Twittera o pseudonimie Claire Underwood  rozpętała małą burzę. Zarzuciła sieci Carrefour, że jej wydatki reklamowe finansują nienawiść do osób LGBT wskazując, że na portalu tvp.info jednym z działów serwisu lub tagów było hasło „tęczowa zaraza”.

Przedstawiciele sieci na doniesienia odnośnie języka używanego przez TVP odpowiedzieli: "Witamy, te treści nie odzwierciedlają naszych wartości. Po zgłoszeniu zatrzymaliśmy bieżącą kampanię. Podwoimy naszą czujność z Carrefour Polska na te tematy."

 

Po tym, jak o sprawie napisał portal Onet, także polski oddział sieci Carrefour tłumaczył swoja decyzję. Reklamę przy kontrowersyjnych treściach Carrefour tłumaczył zautomatyzowanym trybem dodawania reklam na platformach VOD.

 

 

 

Po opublikowaniu artykułu sieć Carrefour postanowiła jescze raz zabrać głos w tej sprawie: 

Stanowisko Carrefour Polska w sprawie współpracy z Telewizją Polską

Carrefour Polska nie zmienia swojego stanowiska i nadal będzie zamieszczać swoje reklamy w Telewizji Polskiej.

Pragniemy zaznaczyć, że zarówno stanowisko Carrefour Polska, jak i Grupy Carrefour we Francji, są zbieżne i dotyczą błędnie wyświetlonej zautomatyzowanej kampanii reklamowej, na którą zareagowaliśmy natychmiast wstrzymując ją oraz wdrażając silniejsze wykluczenia dla tego rodzaju automatycznych kampanii, dot. m.in. tematów związanych z dyskryminacją, seksem czy przemocą.

Jednocześnie podjęliśmy decyzję, aby nie zamieszczać naszych reklam przy treściach, które nie odzwierciedlają wartości tolerancji, szacunku do innych osób czy szacunku do różnorodności. Będziemy zwracać na te elementy szczególną uwagę podczas kolejnych kampanii.

Carrefour Polska to firma, która przestrzega najwyższych standardów w zakresie poszanowania różnorodności swoich klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych.

Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • Anna 08.12.2020

  Pffffu na ten sklep. ZARAZA

 • Blues 29.11.2020

  Brawo. Teraz dodatkowe podatki dla tej sieci i trzeba się przyjrzeć jakie zyski transferuje do Francji. Zero ulg i jakiegokolwiek wsparcia.

 • Gość 9 28.11.2020

  Brawo Carrefour będę robił u was zakupy. Nie można dzielić ludzi na poglądy czy orientacje jak to robił od 5 lat TVP i rząd.

 • No 27.11.2020

  Ta marksistowska ideologia zabija wartość i godność człowieka / to jest zaraza

 • Polak 27.11.2020

  Niedługo pedofilia będzie chroniona jako mniejszość seksualna i prof z Niemiec juz ociepla wizerunek tych osob przedstawiając ich jako ofiary nagonki. A pózniej kazirodztwo bedzie chronione jako mniejszość. To np promuje znany niby prof z UJ. UPADEK CZŁOWIEKA

 • Polak 27.11.2020

  Niedługo pedofilia będzie chroniona jako mniejszość seksualna i prof z Niemiec juz ociepla wizerunek tych osob przedstawiając ich jako ofiary nagonki. A pózniej kazirodztwo bedzie chronione jako mniejszość. To np promuje znany niby prof z UJ. UPADEK CZŁOWIEKA

 • Gryysl 27.11.2020

  Moja noga tam już nie stanie OBRZYDLIWE niech tęczowi tam kupują

 • Sprzedawca ze Społem 27.11.2020

  Brawo Carrefour! Dobry krok :-)

 • HK 27.11.2020

  Brawo Carrefour! Gdyby inni tak zrobili... Ale to prawda, że i tak rząd wspomoże ich kolejną pulą naszych pieniędzy.

 • TM 27.11.2020

  Brawo Carrefour, na pewno będę robił u Was zakupy

 • loku 27.11.2020

  TVP się specjalnie nie zmartwi stratą dochodów, przecież prezydent podpisze kolejne 2 mld...

 • Kiedyś Stefan teraz Stefania 27.11.2020

  To Carrefourowi już dziękuję! Mam inne sklepy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także