08.02.2017/14:35

Carrefour rozwija współpracę z najemcami (zdjęcia)

Carrefour, właściciel i zarządca sieci 20 centrów handlowych, podpisał w minionym roku ponad 280 umów najmu na łączną powierzchnię blisko 40 000 mkw. Na współpracę zdecydowało się wiele nieobecnych do tej pory w portfolio Carrefour marek, a także firmy, które od lat współpracują ze spółką. W nadchodzącym roku Carrefour zapowiada przedłużenie kolejnych 200 umów.

Potrzeby klientów centrów handlowych uległy na przestrzeni ostatnich lat ogromnym zmianom. Odpowiedzią na nie było wdrożenie przez Carrefour Polska w 2014 roku strategii rozbudowy, remodelingu oraz rekomercjalizacji posiadanych obiektów. Celem konsekwentnie realizowanej polityki jest nie tylko zaoferowanie klientom atrakcyjnej oferty handlowej, lecz także zapewnienie najemcom odpowiednich warunków współpracy.

Zaangażowanie Carrefour oraz zrealizowane inwestycje przynoszą oczekiwane efekty. Klienci częściej korzystają z oferty zmodernizowanych obiektów, co potwierdza między innymi pozytywny trend odwiedzalności (w przypadku Galerii Morena w Gdańsku wskaźnik wzrósł w wyniku modernizacji aż o 30%). Marki z kolei chętnie nawiązują z firmą współpracę.

- W 2016 roku podpisaliśmy z najemcami łącznie 284 umowy na wynajem blisko 40 000 mkw. powierzchni handlowej. Aż 143 kontrakty dotyczyły przedłużenia istniejącej współpracy, co świadczy o satysfakcji obu stron – mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska ds. ekspansji i centrów handlowych.

Na współpracę ze spółką Carrefour, zdecydowało się także wiele marek do tej pory nieobecnych w portfolio sieci, np. KappAhl, Tatuum, Molton, Venezia, Unisono, Wólczanka, Duka czy W.Kruk.

Nadchodzące miesiące również zapowiadają się niezwykle pracowicie. Wkrótce planowane są otwarcia nowych salonów – Komfort oraz Łazienki Opoczno dołączą do grona najemców Galerii Kalisz, zaś Szachownica wzbogaci ofertę Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku. Ponadto w związku z planowanymi na 2017 rok modernizacjami pięciu kolejnych centrów handlowych – między innymi w Szczecinie, Białymstoku czy Zgorzelcu - możemy spodziewać się dalszych zmian w doborze najemców obiektów. Carrefour planuje w tym roku przedłużyć aż 200 umów najmu na łączną powierzchnię ponad 24 000 mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.