24.10.2018/15:45

Carrefour rusza ze sklepami w lokalach po Piotrze i Pawle [TYLKO U NAS]

25 października wystartują sklepy Carrefour w lokalach przejętych od Piotra i Pawła. To ostatni etap transakcji zawartej w poniedziałek, 22 października.

Informację o otwarciu potwierdziło biuro prasowe Carrefoura.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 19 października, Piotr i Paweł doszedł do porozumienia z siecią Carrefour co do sprzedaży kilku sklepów franczyzowych. Transakcja została zawarta 22 października. Oprócz wspomnianych przez nas placówek w Konstancinie-Jeziornie i warszawskim Wilanowie (Al. Rzeczpospolitej), pod szyld francuskiego operatora trafił także franczyzowy Piotr i Paweł w Katowicach (ul. Bażantów).

Wartość transakcji do tej pory nie została ujawniona. Aktualnie Piotr i Paweł posiada 105 sklepów w całej Polsce.

To nie pierwsza tego typu transakcja Piotra i Pawła. We wrześniu właściciela zmieniło 5 sklepów własnych sieci. Nabywcą było Jeronimo Martins Polska. Nowe Biedronki w formacie Premium ruszyły we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 240 (Tarasy Grabiszyńskie) i Dokerskiej 2A (Galeria Pilczycka Viktor), Tychach przy ul. Towarowej 2C (Gemini Park), Poznaniu przy ul. Szwedzkiej 6A (Centrum Franowo) i Kaliszu przy ul. Młynarskiej 131 (Park Handlowy Kalinka).

12 września sąd w Poznaniu zatwierdził wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła. Oznacza to, że sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami, ale musi na bieżąco spłacać aktualne zobowiązania. Firma wdrożyła projekty, których celem ma być odzyskanie rentowności.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Stefan 05.12.2018

    smutne to, że polskie sieci handlowe upadają.dlaczego rząd ich nie broni, nie wspomaga ?
    Teraz Carrefour podatków nie będzie płacić i tyle mamy jako Polska z tego przejęcia korzyści.! Pomagajmy firmom polskim, monitorujmy, te które mają kłopoty - może niech powstania fundacja wspomagająca takie podmioty. (no bo UE oficjalnej pomocy rządu nie zaakceptuje). Warto, bo podatki zostaną u nas.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.