28.08.2020/09:16

Carrefour ruszył z mocną ekspansją dyskontów Supeco w Polsce

Carrefour dynamicznie rozwija popularne połączenie dyskontu i hurtowni pod marką Supeco. W półtora miesiąca po debiucie czwartego sklepu Supeco w Polsce, Carrefour uruchamia dwie kolejne placówki w tym formacie. 27 sierpnia sieć otworzyła sklepy Supeco w Starogardzie Gdańskim oraz Zabrzu. Obie placówki powstały w miejscu działających wcześniej supermarketów Carrefour.

Rozwój konceptu Supeco na polskim rynku jest wynikiem realizowania przez Carrefour przyjętej strategii omnikanałowości. Sklepy pod szyldem Supeco łączą format dyskontu oraz hurtowni i dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak również biznesowym, prowadzącym działalność gospodarczą w handlu oraz branży HORECA. To oferta dla poszukujących szerokiego wyboru produktów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach i możliwości dokonania zakupów hurtowych.

- Uniwersalność formatu Supeco została doceniona przez polskich konsumentów i sklepy w krótkim czasie zdobyły duże grono lojalnych klientów. Realizując przyjętą strategię omnikanałowości dbamy o dywersyfikację kanałów sprzedażowych. Rozwijamy markę Supeco i konsekwentnie poszerzamy portfolio sklepów tego formatu o kolejne lokalizacje – mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes i dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

- Starogard Gdański oraz Zabrze to kolejne po Jaworznie, Piekarach Śląskich, Tarnobrzegu i Gostyniu miasta, w których otworzyliśmy sklepy Supeco - dodaje Tareck Ouaibi.

W asortymencie sklepów Supeco znajdują się produkty świeże, jak również pakowane oraz kosmetyki, alkohol i chemia domowa. Większość towarów wyeksponowanych jest na paletach i regałach wysokiego składowania znanych z formatu cash&carry. Klienci mogą jednak również kupić produkty świeże z lad tradycyjnych, a także warzywa i owoce. Supeco kładzie bardzo duży nacisk na atrakcyjność cenową, którą zawdzięcza m.in. prostocie swoich aktywów. Ambicją nowego formatu jest oferowanie produktów w najbardziej atrakcyjnych cenach na lokalnym rynku, a także organizacja regularnych promocji typu multisaver (kup więcej za mniej).

Sklep Supeco w Starogardzie Gdańskim położony jest przy ul. Małgorzaty Hillar 1 i otwarty jest od poniedziałku do soboty w godzinach 07:00-21:00 oraz  10:00-17:00 w niedziele handlowe. Na powierzchni 1200 metrów kwadratowych oferuje klientom około 4500 produktów. Sklep powstał wyniku przebudowy i remodelingu istniejącego wcześniej supermarketu Carrefour. Przeprowadzone analizy profilu lokalnych klientów, jak również zapotrzebowanie lokalnych przedsiębiorców na podobną markę, przekonały sieć do wyboru tej konkretnej lokalizacji. W nowym sklepie Supeco w Starogardzie Gdańskim pracę znalazło 14 mieszkańców tego miasta.

 Sklep Supeco w Zabrzu znajduje się przy ul. Gen. De Gaulle'a 75 i otwarty jest od poniedziałku do soboty w godzinach 07:00-21:00 oraz 10:00-18:00 w niedziele handlowe. Na powierzchni 1100 metrów kwadratowych oferuje klientom około 4500 produktów. Sklep powstał w wyniku rebrandingu istniejącego supermarketu Carrefour, a pracę znalazło w nim 16 osób.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Justyna 31.08.2020

    Więcej zagranicznego kapitału i wypierania rodzimych przedsiębiorców! Oby tak dalej to sprzedamy Polskę bez jednego wystrzału.... -_-'

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także